Brīvprātīgie viesojas starptautiskā nometnē Bosnijā

Šajā vasarā uz veselu nedēļu, no 23. līdz 30. jūlijam, Latvijas Samariešu apvienības aktīvākie brīvprātīgie devās uz starptautisku brīvprātīgo nometni Bosnijā un Hercegovinā. Šogad nometnē, kuras tēma bija par brīvu mobilitāti Eiropā, satikās jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Vācijas, Polijas, Slovākijas un Bosnijas un Hercegovinas.

Nometnes laikā jaunieši piedalījās diskusijās, iepazinās ar kopīgām mobilitātes problēmām Eiropas Savienībā un centās meklēt risinājumus, tika izspēlēta jauniešu parlamenta izveide, kā arī neizpalika tikšanās ar vietējiem deputātiem, viesošanās īstā parlamentā un dalība preses konferencē (www.rtvusk.ba/video/dnevnik..., sižets sākot no 14.minūtes). Brīvprātīgie arī apmeklēja vietējos ražošanas uzņēmumus ar mērķi izprast darba situāciju Bosnijā un izpildīja uzdevumu - intervēt cilvēkus, lai iepazītu Bosnijas iedzīvotāju uzskatus par ES un viņu nākotnes skatījumu par savu valsti.

Līdzās nopietnajam darbam bija arī jaunu draugu iegūšana, citu valstu kultūras izzināšana, un ekskursijas, apskatot Zadaras pilsētu Horvātijā, kas ir UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

“Nometnes tēma ir diezgan plaša un ļoti interesanta, tā liek pārdomāt - ko mēs – jaunieši – varam darīt ES kontekstā,” pēc nometnes sacīja brīvprātīgā Keita. Savukārt brīvprātīgā Evija uzskata, ka nometne ir lieliska iespēja pieredzes apmaiņai, citu kultūru iepazīšanai un integrācijas jautājumu un ar tiem saistīto problēmu izzināšana un izpratnes veidošana, ka arī  iespēja kopīgi pieņemt lēmumus un iesaistīties ES kopīgo problēmu risināšanā.

  

Jaunumi

Esi mums draugos

Jaunumi e-pastā