Aprūpe mājās novados

Aprūpe mājās novados

Informācija par pakalpojumu

Diennakts tālrunis: 
8898
Par aprūpi mājās

Samariešu atbalsts mājās tiek nodrošināts ar īpaši aprīkotām automašīnas, kurās izveidots pārvietojams aprūpes birojs ar autonomās strāvas ģeneratoru, dušu ar silto un auksto ūdeni, tualeti, gāzes plītiņu, ledusskapi, veļas mazgājamo mašīnu, specializēto aprīkojumu pēdu kopšanai un matu griešanai dodoties pie cilvēka uz viņa dzīvesvietu.

Kas ir Samariešu atbalsts mājās?

Daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir kāds tuvāks vai tālāks radinieks, kurš dzīvo laukos, sīksti turas pie savas dzīvesvietas un nevēlas doties nekur prom no savām mājām, pat ja viņam ir nepieciešama aprūpe vai palīdzīga roka ikdienas darbos, kas viņam sagādā grūtības. Lauku rajonos galvenā problēma nodrošināt kvalitatīvu aprūpi mājās ir infrastruktūras, mūsdienīgu apstākļu un ērtību trūkums, kamdēļ cilvēks ir jāved prom no ierastās vides, kas viņam sagādā lielu diskomfortu. Tāpēc "Samariešu atbalsts mājās" ļauj tiem cilvēkiem, kuri dzīvo laukos, kuriem nav pieejamas ērtības un ir grūtības pašiem sevi pilnvērtīgi apkopt, palikt savās mājās un dzīvot pilnvērtīgu dzīvu ierastajā vidē.

Pakalpojums tiek finansēts no „Open Society Foundation" līdzekļiem un ar iesaistīto pašvaldību līdzfinansējumu.

Pakalpojuma apraksts

Samariešu atbalsts mājās tiek nodrošināts ar Drošības pogu un īpaši aprīkotām automašīnām, kurās izveidots pārvietojams aprūpes birojs ar autonomās strāvas ģeneratoru, dušu ar silto un auksto ūdeni, tualeti, gāzes plītiņu, ledusskapi, veļas mazgājamo mašīnu, specializēto aprīkojumu pēdu kopšanai un matu griešanai dodoties pie cilvēka uz viņa dzīvesvietu.

Kādēļ tas nepieciešams? Ierobežoto resursu dēļ daudzas pašvaldības nespēj nodrošināt pietiekošas kvalitātes sociālos pakalpojumus, īpaši veciem un nomaļi dzīvojošiem cilvēkiem. Latvijā, pēc LSA aprēķiniem, pašlaik dzīvo ap 16 000 šādu cilvēku. Šāds mūsdienīgs, mobils un operatīvs aprūpes veids ir teju vienīgais veids, kā šiem cilvēkiem turpināt cilvēka cienīgu dzīvi savās mājās pretstatā aprūpei institūcijā.

Pakalpojums tiek finansēts no „Open Society Foundation" līdzekļiem un ar iesaistīto pašvaldību līdzfinansējumu.

Kā var saņemt pakalpojumu? LSA plāno projekta darbības zonu ievērojami paplašināt un padarīt to pieejamu visā Latvijā. LSA ir atvērta sadarbībai un aicina arī citas pašvaldības izvērtēt nepieciešamību nodrošināt saviem iedzīvotājiem mobilo aprūpi mājās.

Kā saņemt atbalstu mājās

Pakalpojumu "Samariešu atbalsts mājās" var saņemt iesniedzot pieteikumu savas pašvaldības Sociālajā dienestā, interesējoties tuvākajā Latvijas Samariešu apvienības nodaļā vai individuāli zvanot uz Latvijas Samariešu apvienības uzziņu tālruni 8898.

Esi mums draugos

Jaunumi e-pastā