Paldies brīvprātīgajiem, kuri iestaisījās palīdzības sniegšanā krīzes laikā

Ar šodienu (4.jūniju) noslēdzam mūsu projektu #PalīdzēsimPaliktMājās, kura ietvaros mūsu brīvprātīgo komanda organizēja pārtikas piegādi tiem cilvēkiem, kuri objektīvu iemeslu nevarēja vai nedrīkstēja atstāt savas mājas un atradās pašizolācijā. Kopš programmas uzsākšanas marta beigās esam veikuši gandrīz simts pārtikas piegādes un ikdienu saņēmuši ap 20 zvanu no cilvēkiem, kuri vēlējušies aprunāties un “izkratīt sirdi”.

Milzīgu paldies sakām mūsu brīvprātīgo komandai, kuri nepaguruši palīdzēja šajā krīzes laikā! Kādi tad ir mūsu brīvprātīgie? Vislabākie! Te pāris stāsti par viņiem:

Margareta. Jauniete nesen atgriezusies Latvijā no Londonas, kur studēja Kembridžas universitātē, un atlicis nokārtot vien dažus pēdējos pārbaudījumus, lai saņemtu ķīmiķes diplomu. Pārtikas piegādes Margareta veica izmantojot savu elektrisko rolleri – kas palīdzēja pārtiku piegādāt ātri, veikt lielākus attālumus, kā arī aizvest smagākus produktus. “Es gribu palīdzēt cilvēkiem, kuriem neviens cits nepalīdz šajā grūtajā situācijā. Protams, man vissvarīgākā ir ģimene un es nekad nelikšu neko augstāku par saviem tuvākajiem cilvēkiem. Tomēr, man arī ir svarīgi, lai mūsu pasaulē ir balanss - kad tu dzīvo komfortabli, tad ir nepieciešams “pieslēgties” un palīdzēt tiem cilvēkiem, kuru dzīves situācija ir skarbāka,” saka Margareta.

Aija. Kundze ir jau pensijā, bet ikdienā cenšas palīdzēt saviem mazbērniem mācībās. Krīzes laikā Aija aktīvi iesaistījās brīvprātīgajā darbā arī Samariešos – palīdzēja senioriem, kuri dzīvo tuvākajā apkārtnē - atgādāt no veikala pārtiku, aiziet samaksāt rēķinus un atnest samaksas kvītis.

Jonas. Jaunietis ir medicīnas students no Vācijas, kurš studē Latvijā. Lai arī mācības prasa  daudz laiku un darbu, Jonas atrod arī laiku palīdzēt citiem. Ņemot vērā krīzes laika ierobežojumus, Jonas neizmantoja sabiedrisko transportu, bet pārvietojās ar divriteni. Tā bez problēmām veicot desmitiem kilometru dienā – piegādājot cilvēkiem pārtiku uz dažādiem attāliem Rīgas mikrorajoniem.

Signe. Dzīvespriecīgā Signe pēc izglītības ir juriste, ikdienā tulko, raksta grāmatu, pieskata vecākus un arī nesavtīgi palīdz citiem. Signe Samariešu brīvprātīgo darbā iesaistās bieži. “Palīdzu, jo vienmēr sirdī ir bijis tāds aicinājums, kā arī ir ļoti laba sajūta pēc tam,” saka Signe. Piegādājot pārtiku senioriem, viņa ļoti sekoja līdzi cenām un pat devās vairāku veikalu “apgaitā”, lai atrastu visizdevīgākās cenas. “Es zinu, cik grūti ir pensionāriem un man nav grūti izdarīt ko papildus, es ar prieku to daru un palīdzu,” smaidot nosaka Signe.

Paldies arī visiem pārējiem mūsu brīvprātīgajiem par iesaistīšanos, Vācijas Samariešu organizācijai, Swedbank, kas palīdzēja ar tehniskajām iespējām, dodot iespēju cilvēkiem norēķināties ar bezskaidru naudu par pārtikas produktiem, kā arī Rīgas Domes Labklājības departamentam.

Jaunumi

Esi mums draugos

Jaunumi e-pastā