Jaunieši dosies uz Vāciju un Dāniju pārstāvēt Latviju pirmās palīdzības sacensībās

Šodien, 1. jūnijā, Rīgā tikās 32 jaunieši no visas Latvijas, lai piedalītos Latvijas Pirmās palīdzības sacensības ar mērķi pārbaudīt jauniešu zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā, erudīciju, kā arī dot iespēju demonstrēt savas prasmes. 8 jaunieši, kuri parādīja vislabākās prasmes un zināšanas 24.-27. augustā dosies pārstāvēt Latviju 7.Starptautiskajās Pirmās palīdzības sacensībās „Samaritan Contest 2018”, kas notiks Vācijā un Dānijā. Uz Vācijas pilsētu Flensburgu un Dānijas pilsētu Sonderborgu dosies četri jaunieši no Ozolniekiem, divi no Jelgavas un divi – no Rēzeknes.

Jaunāko dalībnieku grupu jeb A grupu jauniešiem vecumā no 12-15 gadiem pārstāvēs Ralfs Zabeļins, Līva Zigmunde un Huberts Zimackis. Savukārt no B grupas jauniešiem vecumā no 16 gadiem vajadzīgo uzvaras punktu skaitu ieguva Nils Mediņš, Valters Zabeļins, Kristiāna Māliņa, Vlada Teļatņikova un Guntars Poplavskis.

  

Līdz augustam jauniešiem notiks arī papildus treniņi un mācības, lai vēl labāk sagatavotos starptautiskajām sacensībām. Mācības notiks pirmās palīdzības pasniedzēju vadībā gan Rīgā, gan arī Jelgavā un Rēzeknē.

Atlasi Latvijā starptautiskajām Pirmās palīdzības sacensībām jau septīto gadu organizē Latvijas Samariešu apvienība. Samariešu organizācijas visā pasaulē pasniedz pirmās palīdzības kursus. Reizi divos gados notiek Starptautiskās sacensības Pirmās palīdzības sniegšanā „Samaritan Contest", katru reizi kādā no Eiropas valstīm, kur sacensības rīko tās valsts Samariešu organizācija – 2010.gadā sacensības notika Austrijā, 2012.gadā – Latvijā, 2014.gadā – Itālijā, 2016.gadā – Slovākijā, bet šogad tās tiek organizētas Vācijā un Dānijā. Sacensības sastāv no 2 daļām – teorētiskā testa un pilsētas spēles, kur jāspēj orientēties dažādās praktiskās situācijās un jāzina kā sniegt pirmo palīdzību. Pirmās palīdzības sacensības ir lieliska iespēja jauniešiem gan darboties erudīti, gan pārbaudīt savas zināšanas, gan uzzināt ko jaunu, lietderīgi pavadīt vasaru, kā arī satikties ar citu valstu jauniešiem un vasaras brīvlaikā doties ārpus Latvijas iegūt neatkārtojamu pieredzi.

Latvijas Samariešu apvienība savas darbības 25 gados ir sniegusi lielu ieguldījumu Pirmās palīdzības apmācību kvalitātes uzlabošanā, pirmie ieviešot vienotu apmācību sistēmu un mācību materiālus. LSA piedāvā apgūt Pirmās palīdzības zināšanas un prasmes gan 15 stundu programmā, kas ir nepieciešama ikvienam autovadītājam, medniekam vai ieroču nēsātājam, gan arī paplašinātajā 40 stundu programmā, kas ir izstrādāta dažādu paaugstināta riska profesiju darbiniekiem, piemēram, apsargiem, elektriķiem, ugunsdzēsējiem u.c.

Jaunumi

Esi mums draugos

Jaunumi e-pastā